7-5-2008 id:169

The 3rd Annual Competition and Regulation European Summer School and Conference (CRESSE) will bring together many of the Top European Economists and Legal Experts from 28/6 to 10/7 (Conference: 4-5 July)

The Third Annual Competition and Regulation European Summer School and Conference (CRESSE) will take place from the 28th of June to the 10th of July (Conference: 4-5 July), in the seaside resort area of Anavyssos, south of Athens.

CRESSE brings together many of the top European economists and legal experts in Competition and Regulation, from over 20 distinguished EU and American Universities, as well as from law practices, authorities and economic consultancies.

For further information about the 3rd Annual CRESSE, please visit http://www.cresse.info/